FAQ - často kladené dotazy

29. 04. 2011 - Články -> Titulní strana

Jak dlouho trvá výroba webových stránek?

Doba realizace je samozřejmě závislá na složitosti grafického návrhu a rozsáhlosti webu. Grafický návrh bývá připraven v průběhu 1 týdne, poté se konzultuje se zákazníkem a provádí se případné úpravy, které mohou dobu realizace prodloužit. Po schválení grafiky u standardních webů z mého portfolia zpravidla garantuji dobu realizace v rozmezí 2 až 4 týdnů.

Kolik stojí roční provoz webových stránek?

Zpravidla se vejdete do 1 000 Kč ročně. Záleží na zvoleném doménovém jménu a na webhostingovém programu. Webhosting vybírám dle dosavadních zkušeností s poskytovateli těchto služeb. Mám zkušenosti s cca desítkou tuzemských webhosterů. V případě dohody o dlouhodobé spolupráci při aktualizaci stránek, je do provozních nákladů započítán i smluvený paušál.

Jaké materiály jsou potřeba k zadání výroby webových stránek?

Pokud máte představu o konečné podobě webu, tak samozřejmě cokoliv, co nám tuto představu přiblíží. Někteří zákazníci mají připravený několikastránkový koncept, který obsahuje mnoho detailů, někteří nemají téměř žádné podmínky a vše nechají na našem uvážení. Každopádně vítáme veškeré firemní materiály, letáky, fotografie, výrobky na nafocení, atp.

Můžete nafotit interiér naší firmy a naše produkty?

Ano, spolupracuji s profesionálními fotografy, kteří působí na území Prahy a v severočeském kraji.

Jak probíhá komunikace mezi webdesignerem a zákazíkem?

Záleží na požadavcích klienta. V rámci zefektivnění práce a minimalizace nákladů probíhá komunikace zpravidla po telefonu, mailu nebo ICQ messengeru. Samozřejmě je možná i osobní konzultace.